Vyresnio amžiaus asmenų pilietiškumo iniciatyvos


Projektu „Senior Citizens Empowerment“ siekiama skatinti senjorų savanorystę Europoje. Vyresnio amžiaus savanoriai iš Italijos į Lietuvą atvyko pagal Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą Grundtvig senjorų savanorystės programą, kuri atveria senjorams pasaulį iš naujo.

Savanoriauti į Lietuvą pirmieji atvyko italų senjorai, o kitais metais 6 lietuviai vyks į Italiją. Trims savaitėms pagal projektą į Vilnių iš Milano, Romos ir kitų Italijos miestų atvykę šeši senjorai pasirinko dalyvauti gamtosauginėse akcijose, talkinti Vilniaus Caritas organizacijose bei prisidėti organizuojant turiningą laisvalaikį vaikams iš padidintos rizikos šeimų nevalstybiniame vaikų darželyje „Nendrė“.
Lietuvoje senjorų savanorystė dar gan retas reiškinys, todėl susitikimai su Italijos senjorais yra gera paskata Lietuvos senjorams būti aktyvesniais įsiliejant į savanorių gretas. Italijos senjorai turi nemažai patirties, nes jie nuolat savanoriauja įvairiose organizacijose ir turi ką papasakoti lietuviams.

Italijos senjorai išgirdę, kad poilsiautojai prie ežerų palieka krūvas šiukšlių, mielai sutiko talkinti jas renkant. 


Vilniaus Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos atstovai įsitikinę – savanoriai ne tik apšvarino Balsio ežero pakrantes, bet davė drausmingumo bei elgesio gamtoje pamoką šiukšlintojams, kurių daugumos amžius dar tik vos vos telpa į „junior“ amžiaus tarpsnį.
Italijos senjorai ne tik mokė „Nendrės“ vaikus gaminti lazaniją, bet ir papasakojo jiems apie Italiją, smagiai su jais žaidė, mokydami vieni kitus savo kalbos.  
Projektas buvo skirtas ne trik tam, kad nuveikti visuomenei naudingus darbus, bet ir praplėsti savo akiratį, susipažinti su kitos šalies kultūra, tradicijomis, papročiais. Italijos senjorai buvo maloniai nustebinti susitikimu su grupe Italijos studentų viešinčių Lietuivoje. 


Jie daug keliavo po Lietuvą, aplankydami muziejus, parodas, architektūros ir gamtos paminklusTaip pat lankėsi namuose pas Lietuvos senjorus, kurie ruošiasi savanorystei Italijoje.  Susipažino su busimos mainų dalyvės dailininkės J.Urbienės darbais bei patys turėjo progos išbandyti savo meninius gebėjimus - tapyboje ant šilko, piešiant natūraliais augaliniais dažais.
Tokie projektai, organizatorių ir dalyvių įsitikinimu, skatina senjorus pasijusti reikalingais aktyviais socialinio gyvenimo veikėjais, suteikia galimybę jiems į pasaulį pažvelgti plačiau, atveriant jiems kitas perspektyvas. Keliaudami jie susiranda naujų draugų, gerina užsienio kalbų žinias. Taip pat įgyja patirties, kuri negali būti įvertinama pinigais – už pinigus nepavyktų nuveikti darbų su tokiu užsidegimu ir meile, su kokia gali padaryti senjoras savanoris.


Viešinimas:

http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/italu-senjorai-savanoriai-renka-siuksles-balsio-ezero-pakrantese-442720#axzz23jM9oP3E

http://www.pavilniai-verkiai.lt/lt/?pid=7&id=399

http://www.awesome.lt/vilniaus-ezeru-pakrantes-tvarko-senjorai-is-italijos/

http://tv.lrytas.lt/?id=13452017031343431332

http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/vilniaus-ezeru-pakrantes-tvarko-senjorai-is-italijos-41-240223